REZULTATELE ALEGERILOR STUDENȚILOR REPREZENTANȚI

noiembrie 19, 2019
Posted in Studenți
noiembrie 19, 2019 Buda Andrei

În conformitate cu regulamentele în vigoare, în data de 18.11.2018 organizațiile studențești semnatare a Convenției Organizaților Studențești din UTC-N, au organizat alegeri totale pentru studenții consilieri și senatori din Universitatea Tehnica din Cluj – Napoca.

Rezultatele alegerilor sunt după cum urmează:

Studenți Senatori

  • Moroșan Martha – 746
  • Țînțar Oana Alexandra – 721
  • Cerghizan Andrei-Vlad – 655
  • Cărmăzan Denisa – 655
  • Criste Daiana – 628
  • Maghiar Titus – 600
  • Presecan Mihai – 594
  • Bîscă Emanuel – 593
  • Dreptate Alexandru Iulian – 581
  • Dumitru Augustin Pop – 577
  • Buda Andrei – 567
  • Văcar Ștefan Cătălin – 562
  • Frățilă Denisa Georgiana – 537
  • Vărcuți Vlad – 537
  • Terheș Alexandra – 535
  • Danci Daniel – 507
  • Adam Paul – 459
  • Moldovan Gabriel – 452
  • Stan Andrei – 450
  • Cotruță Alexandru – 395
  • Runcan Florina – 374
  • Diniș Mădălina – 371
  • Alexe Ovidiu-Gabriel – 357
  • Isac Mihai Dorin – 341
  • Duma Irina – 339
  • Pop Ancuța Adriana – 338
  • Har Horațiu – 327
  • Donca Maria – 316
  • Zinveli Ankidim – 295
  • Popan Gabriel – 272
  • Niste Daniela – 260
  • Voidoc Valerian – 258
  • Petrescu Paula – 257
  • Buzea Raluca-Maria – 231
  • Olar Andrei – 227
  • Bucerzan Maria – 191
  • Suciu Caius Alexandru – 187
  • Vinczeller Alina-Ioana – 185
  • Toader Iulian Constantin – 149

Studenți Consilieri

Faculatea de Arhitectură și Urbanism

  • Moroșan Martha – 75
  • Stanciu Cristina Ioana – 67
  • Sabău Teodora Elena – 57

Facultatea de Autovehicule Rutiere, Mecatronică și Mecanică

  • Hintea Claudiu – 39
  • Har Horațiu – 37
  • Alboi-Șandru Mihai – 35
  • Duma Irina – 35
  • Roman Claudiu – 29
  • Bedea Sever – 28
  • Cotruță Alexandru – 28
  • Toader Iulian – 14

Facultatea de Automatică și Calculatoare

  • Țînțar Oana-Alexandra – 166
  • Țurțulea Alexandra-Georgina – 165
  • Puia Victor Adrian – 160
  • Văcar Ștefan Cătălin – 150
  • Maghiar Titus – 147
  • Bichiș Ștefana – 145
  • Dreptate Alexandru Iulian – 139
  • Frăsie Alexandru – 139
  • Popa Sergiu-Nicolae – 115
  • Bera Anda Carmen – 113
  • Rusu Ana-Daniela – 107
  • Presecan Laurențiu – 95
  • Călugăr Gabriel Cătălin – 89
  • Helmer Robert Paul – 77

Facultatea de Construcții

  • Isac Mihai Dorin – 185
  • Vinczeller Alina Ioana – 92
  • Păvălean Valentina- 87
  • Adam Paul – 84
  • Diniș Mădălina – 82
  • Gyarmati Ferencz – 82
  • Podar Teodora – 75
  • Buzea Raluca – 67
  • Alexan Alexandra – 65
  • Alistar Sebastian – 60
  • Truță Raluca Georgiana – 58
  • Bucerzan Maria – 57
  • Covaci Sergiu – 55
  • Pop Ancuța Adriana – 53
  • Andrei Valentin – 51
  • Ciurean Oana – 37

Facultatea de Construcții de Mașini

  • Cerghizan Andrei-Vlad – 214
  • Ungur Georgiana – 177
  • Presecan Mihai – 167
  • Meszaroș Dragoș – 157
  • Vărcuți Vlad – 151
  • Negrea Diana – 146
  • Peris Bianca – 144
  • Ciudin Paul – 132
  • Ciosan Andreea – 120
  • Bartoș Vasile Dragoș – 118
  • Morar Roxana – 110
  • Micsku Tamas – 84
  • Nedelescu Damaris – 69
  • Moldovan Cătălin – 56

Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației

  • Frățilă Denisa – 73
  • Suciu Caius Alexandru – 65
  • Popan Gabriel – 64
  • Conț Miruna – 62
  • Oltean Ioana – 60
  • Matieș Laurențiu – 58
  • Trifan Iuliana Nicoleta – 55
  • Boșorogan Raluca – 49

Facultatea de Inginerie Electrică

  • Niste Daniela – 60
  • Donca Maria – 56
  • Oancea Denisa – 52
  • Alexe Ovidiu Gabriel – 45
  • Petrescu Paula – 40
  • Sterie Lavinia – 38
  • Talaș Vlad – 24
  • Olar Andrei – 19
  • Croitoriu Andrei Constantin – 16
  • Marțian Marian Nicolae – 14

Facultatea de Ingineria Materialelor și a Mediului

  • Moldovan Gabriel – 25
  • Voidoc Valerian – 24
  • Chiș Emanuel – 19
  • Rus Alexandra – 18
  • David Cristiana – 17

Facultatea de Instalații

  • Cărmăzan Denisa – 51
  • Moisi Valentina – 40
  • Cîmpean Cătălin – 35
  • Leș Tudor – 27
  • Ilieș Lucian – 9

Centrul Universitar Nord din Baia Mare      

Facultatea de Inginerie

  • Criste Daiana – 38
  • Ștețco Iustin – 32
  • Danci Daniel – 21
  • Pașcan Ciprian – 16
  • Puț Claudiu – 15

Facultatea de Litere

  • Tomoioagă Cristina – 26
  • Buda Andrei – 18
  • Cîmpan Cristina – 16
  • Nyisztor Antonia – 16
  • Gherheș Andreea – 9

Facultatea de Științe

  • Bîscă Emanuel – 37
  • Melniciuc Dana – 23
  • Godja Alexandra – 18
  • Petric Casian – 17
  • Pop Dumitru – 17
  • Rădulescu Adrian – 15
  • Iuga Ioana – 13
  • Sechel Cristian – 9

Eventuale contestații pot fi depuse în termen de 24 de ore, așadar până în data de 20 noiembrie 2019, la ora 12:00, pe  adresa de e-mail: [email protected], pentru candidații din Centrul Universitar Nord din Baia Mare, respectiv,  la adresele de e-mail [email protected] sau [email protected], pentru candidații celorlalte facultăți.

Felicitări și mult succes tuturor!

 

, , ,